Leca® keramzīts kā vieglmateriālu pildījums Seinäjoki Ideapark laukumu un autostāvvietu konstrukcijās

Seinäjoki Ideapargi objektil algas pinnaseehitus 2018.

Seinäjoki Ideapark plašo laukumu konstrukcijās kā vieglais pildmateriāls tika izmantots Leca® keramzīts.

Gandrīz septiņus hektārus plašais Ideapark – Seinäjoki ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Somijā. Jau K-Citymarket veikals vien aizņem vairāk nekā 10 tūkstošus m².

Ideapark teritorijā ir iekļauta vairāk nekā 2500 m² plaša un virs 10 metriem augsta Centrālā arēna koncertiem un izklaides pasākumiem. Kompleksā ir pieejami ne tikai veikali, restorāni un izklaides, bet arī bērnudārzs, aptieka, optikas centri, trenažieru zāle, frizētavas un veselības pakalpojumi. Projektā kopumā tika investēts 100 miljoni eiro.

Uz sengaidīto un četras dienas ilgo Ideapark atklāšanas pasākumu tika gaidīts 100 000 apmeklētāju. Stāvvietās ietilpst divi tūkstoši automobiļu.

Vieglā pildījuma konstrukcijas bija nenovēršama izvēle

Seinäjoki Ideapark laukumu projekta īstenošana 120 000 m² platībā bija nopietns izaicinājums. Nebija viegli, tā kā objekts atrodas uz vājas nestspējas grunts. Lehto Tilat Oy zemes darbu vadītājam Jarno Tuomineninam ir liela pieredze ar līdzīgiem objektiem.

"Vājās grunts nestspējas dēļ bija nepieciešamas vieglmateriāla konstrukcijas," stāsta Tuominens.

"Izvēlējāmies Leca® keramzītu, jo mums bija iepriekšēja pieredze, piemēram, ar 2017. gadā celtajām Retail Park Laajalahti tirdzniecības centra grunts konstrukcijām. Projekts izdevās un tika sasniegts ļoti labs gala rezultāts. Arī risinājuma cena ir pilnīgi konkurētspējīga."

Zemes darbi Seinäjoki Ideapark objektā sākās 2018. gada agrā pavasarī. Tā paša gada vasarā un rudenī notika laukumu vieglo konstrukciju būvniecība. Vieglais pildmateriāls tika iestrādāts apmēram 25 000 m² platībā.

Sistemātiskas piegādes

Leca® keramzītu objektam vajadzēja uzreiz, lielā daudzumā un tūlītējai izmantošanai, bez nekādas uzkrāšanas būvlaukumā. Tuominens ir apmierināts, ka piegādes no Leca® keramzīta rūpnīcas uz Kuusankoski noritēja bez aizturēm pat tad, kad pasūtījums tika veikts pēdējā brīdī.

Leca® keramzīta risinājumu reģionālais pārdošanas vadītājs Marko Jelonens no Leca Finland Oy iepriekš iepazinās ar objektu, vadīja un raudzījās, lai viss notiktu tā, kā pienākas.

"Vajadzīgo informāciju, palīdzību un tehnisko atbalstu saņēmām no Jelonena un arī citiem Leca darbiniekiem, ja tas bija nepieciešams. Pēc darbuzņēmēja teiktā arī serviss bija izcili labs," slavē Tuominens. Vietējais Maarakennusliike Mäki-Kala Oy uzņēmums bija atbildīgs par Seinäjoki Ideapark zemes darbiem.

Jauns blīvēšanas paņēmiens

Priekš sarežģītajiem apstākļiem tika meklēti un atrasti jauni risinājumi, piemēram, blīvēšanas paņēmieni. "Ļoti labs un efektīvs paņēmiens ir grunts blīvēšana ar vibromašīnu, kurai pievienota papildu plātne," skaidro Tuominens.

Seinäjoki Ideapark laukumu vieglajās konstrukcijās Leca® keramzīts ir izmantots biezumā no 300 līdz 1200 mm. Virs keramzīta kārtas veidoja parastos nesošos slāņus un beigās visu pārklāja ar asfaltu.

No darbuzņēmēja viedokļa Seinäjoki Ideapark bija diezgan grūts projekts, un tāpēc Tuominens ir ļoti apmierināts ar to, ka grunts darbi tika pabeigti laikā un bez liekām problēmām. Kā piegādes tā arī paši konstrukcijas būvdarbi tika lieliski īstenoti.
"Pateicību Jelonenam esam nodevuši arī no zemes darbu veicēja."

DATI


Objekts: Seinäjoki Ideapark, laukumu vieglā pildījuma konstrukcijas
Atrašanās vieta: Seinäjoki, Somija
Attīstītājs: Koy Seinäjoen Ideapark
Galvenais būvuzņēmējs: Lehto Tilat Oy
Zemes darbu veicējs: Maarakennusliike Mäki-Kala Oy

Please register your details first

Areas of interest