Leca® keramzīts laukumu vieglā pildījuma konstrukcijās

-

Leca® keramzīta vieglā pildījuma konstrukcijas Espoo pilsētas Laajalahti Retail Park Bredis plašajās autostāvvietās un laukumos.

Espoo Laajalahti Retail Park Bredis tirdzniecības centrs tika uzcelts blakus Sinimäentie un Turveradantie ceļu krustojumam. Tas ir Ziemeļvalstu nekustamo īpašumu investora Nordic Real Estate Partners (NREP) projekts, un darbu izpildītājs – Lehto Tilat Oy.

Pirmajā darbu etapā uzbūvēja trīs komercēkas 15 000 m² platībā. Par ēku nomniekiem kļuva Lidl, Tokmanni, Power, Jysk, Plantagen un iekštelpu rotaļu laukums Leos Lekland.

Pirmie veikali atvērās 2018. gada Ziemassvētkos, un pēdējie 2019. gada sākumā. Plānots, ka komercdarbība paplašināsies.

Smagas grunts īpašības

Zemes gabala grunts nestspējas īpašības ir patiešām sarežģītas, stāsta objekta grunts inženierijas projektu vadītājs Jarno Tuominens. "Pamats bija purvains," viņš precizē.
Kopumā vieglas pildījuma konstrukcijas vajadzēja izbūvēt aptuveni 20 000 m² platībā, ietverot servisa ceļus, materiālu uzglabāšanas laukumus un stāvvietas starp ēkām vairāk nekā 300 transportlīdzekļiem.

Zemes darbi objektā sākās 2017. gada ziemā. Leca keramzīta piegādes Retail Park Bredis vieglā pildījuma konstrukciju būvniecībai sākās 2018. gada maijā un turpinājās rudenī.

"Kopumā no Kuusankoski Leca rūpnīcas tika piegādāts pildījuma un siltumizolācijas materiāls apmēram 20 000 m³ apjomā," stāsta Leca keramzīta risinājumu reģionālais pārdošanas vadītājs Marko Jelonens no Leca Finland Oy.

Leca® keramzīta tieša piegāde būvlaukumā

"Leca® keramzītu piegādāja uzreiz, lielā daudzumā un tūlītējai izmantošanai – uz vietas nekas netika uzglabāts. Izdevās saplānot pareizos daudzumus," stāsta Tuominens.

Vieglā pildmateriāla un salizturīgas kārtas izklāšanas darbi turpinājās visu vasaru un rudeni. Leca keramzīta kārtas biezums konstrukcijās svārstās no 600 līdz 1200 mm. Tas ir pārsegts ar nesošajiem slāņiem un beigās pārklāts ar asfaltu. Objekts tika pabeigts 2018. gada decembrī.

Tuominens uzskata, ka Leca® keramzīta izmantošana par vieglo pildmateriālu bija labākais un izmaksu ziņā izdevīgākais risinājums. "Režģogu konstrukcijas tik lielā platībā nebūtu bijusi saprātīga izvēle," viņš piebilst.

DATI


Objekts: Laajalahti Retail Park Bredis, stāvvietas un laukumu konstrukcijas ar vieglo pildījumu un sala aizsargkārtu
Pasūtītājs: NREP
Darbuzņēmējs: Lehto Tilat Oy
Leca® produkcija: keramzīts

Please register your details first

Areas of interest